Gemert-Bakel een gemeente voor iedereen, ook in tijden van nood!

Afgelopen week stond er een kritisch opiniestuk in het Gemerts Nieuwsblad van een oud-huisarts, waarin hij onze inwoners driftig opriep zich toch echt te laten vaccineren. Ik wil dit opiniestuk graag aankaarten om onze motie toe te lichten. Of onze inwoners zich nu wel of niet (kunnen) laten vaccineren; Lokale Realisten is van mening dat niemand buitengesloten mag worden.

Met de invoering van de Coronapas op 25 september jl. is het alleen mogelijk om diverse locaties te bezoeken met een negatief testbewijs, een bewijs van vaccinatie of een bewijs van herstel. Om een negatief testbewijs te krijgen werkt de landelijke overheid met het ‘Testen voor toegang’ systeem. Via www.testenvoortoegang.nl kunnen burgers bij enkele (commerciële) testlocaties een afspraak maken. Als uit deze test komt dat je negatief bent is dit bewijs slechts 24 uur geldig.

Met de uitrol van dit systeem is er een nieuw probleem ontstaan voor Gemert-Bakel. Er is nergens in de directe omgeving een ‘Testen voor toegang’ locatie aanwezig. De dichtstbijzijnde testlocatie vanuit Elsendorp ligt zelfs op 27 kilometer afstand (retour). Voor veel van onze inwoners is dit een onrealistische afstand omdat zij bijvoorbeeld afhankelijk zijn van openbaar vervoer of niet de financiële middelen hebben. Daar komt nog bij dat een test maar 24 uur geldig is, waardoor veelvuldig heen en weer zal moeten worden gereisd. 

Een deel van onze inwoners wordt door deze maatregel uitgesloten van het meedoen in onze maatschappij. Maar ook voor onze lokale ondernemers is de nieuwe testplicht een doorn in het oog. Zij moeten, verplicht vanuit de overheid, hun klanten controleren maar verliezen ook klandizie.

Nu weten Lokale Realisten dat iedereen (inclusief ikzelf) hoopt dat het Corona virus momenteel haar laatste adem laat, en ‘Covid-19’ snel als een boze droom zal voelen. Helaas is het probleem omtrent ‘Testen voor toegang’ (nog) niet van korte duur. Er verschijnt nu al berichtgeving dat gevaccineerde burgers nogmaals gevaccineerd moeten worden om de werkzaamheid in stand te houden. Dit zou kunnen betekenen dat ook gevaccineerde inwoners straks gebruik moeten gaan maken van een Testen voor toegang locatie. Het gaat hier dus om een probleem dat ons allemaal aangaat.


Lokale Realisten dient daarom in de aankomende raadsvergadering een motie in waarbij we het college oproepen om in Gemert-Bakel een testlocatie te realiseren. Gemert-Bakel als geheel moet immers toegankelijk blijven voor iedereen.

Zoals al eerder beschreven in deze krant gaat Lokale Realisten in de raadsvergadering van aankomende donderdag ook een motie indienen voor behoud van OJC Fuse in het huidige pand. Afgelopen week heeft OJC Fuse een bijeenkomst georganiseerd voor alle raads- en commissieleden. Hierin is door hen duidelijk gemaakt hoe belangrijk de samenwerking tussen Fuse, Soos en jongerenwerk is en wat er gebeurd als dit losgetrokken wordt van elkaar. De oproep van OJC Fuse onderstreept nogmaals het belang van onze motie en we hopen dan ook dat de hele Raad onze motie zal steunen.  

 

 

 

Gemert-Bakel een gemeente voor iedereen, ook in tijden van nood!